Lazer Cilt Tedavisi


Lazerle Cilt TedavisiCildin lazerle tedavisi yeni ve çok etkili bir metot olup, birçok cilt rahatsızlıklarında uygulanır.

İnsan Derisinin Yapısı
İnsan derisi yandaki şematik resimde görüldüğü gibi birkaç tabakadan oluşmuştur. Gözle görünen en dış tabaka epidermis adını alır. Epidermisde birçok tabaka ve çok sayıda hücrelerden oluşmuştur. Epidermisin bazal tabakasında sürekli oluşan hücreler devamlı yenilenerek epidermisin en dış tabakasındaki hayatiyetini kaybeden hücrelerin yerini alırlar. Epidermisin altında dermis adı verilen tabaka yer alır. Bu tabaka kollagen doku ve damarlardan oluşmuştur. Epidermisin beslenmesi dermis tabakasındaki damarsal yapılar aracılığıyladır. Dermisin altında destek görevi gören deri altı yağ dokusu bulunur.
Hangi Hastalıklar Lazerle Tedavi Edilebilir?Prensip olarak bütün cilt hastalıkları lazer ile tedavi edilebilir. Günümüzde en çok aşağıdaki rahatsızlıklarda uygulanmaktadır;
Kapiller Hemanjiom, Telenjektaziler
Kahverengi, siyah ve mor benler
Pigment değişiklikleri
Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri
Siğiller
Kıllanmalar (Lazer Epilasyon ile)
Yaşlanma ile ilgili kırışıklıklar
Nedbe dokuları
Dövmelerin silinmesi Cilt Yenileme (Skin Recurfacing)Lazerle cilt yenileme estetik cerrahide yeni ve başarı ile uygulanan bir metot olup ilk olarak Amerika'da geliştirilmiştir. Lazerle cilt yenileme uygun lazer cihazı ile bilgisayar kontrolünde kırışıklıkları gidermek ve cildi tazelemek prensibine dayanır. Bu amaçla karbondioksit (CO2) lazer kullanılmaktadır. Lazerle cilt yenilemede en üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollagen dokunun gerginleştirilmesi sağlanarak kırışıklıklar yok edilir. Tedaviden sonraki günlerde lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kollagen doku oluşumu ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür.
Göztepe Şubesi:
Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Balcıoğlu Apartmanı No: 264 Daire: 5
Göztepe
Tel: 0216 411 81 61 - email: info_goztepe@dermacare.com.tr
Bakırköy Subesi:
Zuhuratbaba Mahallesi, Yücetarla Caddesi, No: 8/3 Dikilitaş
Tel: 0212 660 47 30 - email: info_bakirkoy@dermacare.com.tr
Nişantaşı Şubesi:
Vali Konağı Caddesi, Başaranlar Apartmanı, No: 111, Kat: 3 Daire: 9
Tel: 0212 232 32 48 - email: info_nisantasi@dermacare.com.tr
Fenerbahçe Şubesi:
Doktor Faruk Ayanoğlu cad. No: 20 Dirin Apt. D:5 Fenerbahçe
Tel: 0-216 337 11 66 - email: info_fenerbahce@dermacare.com.tr
Internet: http://www.dermacare.com.tr/